Studio Interier CZ, s.r.o. - Praní záclon a závěsů

Naše pobočka

České Budějovice

Tel.: +420 603 266 481
cb@studiointerier.cz

 

Praní záclon a závěsů

Spouštění záclony

Často se nás ptáte, jak prát záclony a závěsy. V první řadě je třeba řídit se symboly k údržbě,

které najdete z rubu na každém výrobku, který opouští naší šicí dílnu. Většinu materiálů lze prát v pračce na jemný program na 30 nebo 40°C. Takový program dávkuje hodně vody, prádlo jen lehce převaluje a neodstřeďuje, anebo odstřeďuje pouze na minimální otáčky.
Pozor! Po vyprání je důležité záclony ihned vyjmout z pračky a nechat okapat. Praní v ruce nedoporučujeme. Většina moderních praček se při šetrném programu o prádlo postará mnohem lépe. Pokud se pro ruční praní přece jenom rozhodnete, záclony či závěsy nechte asi 20 minut odmočit, potom je jenom lehce vymáchejte a neždímejte.
Pletené záclony není třeba žehlit, zavěste je ještě vlhké. Moderní tkané záclony jako jsou voály či organzy doporučujeme lehce přežehlit. Žehličku nastavte na nízkou teplotu (opět sledujte symboly k údržbě). Bezprostředně po vyžehlení záclony zavěste.

Náš tip! Používejte síťku na praní záclon. Ochrání vaše záclony, prodlouží jejich životnost a krásný vzhled. K dostání za 199 Kč na našich prodejnách v Brně a Českých Budějovicích.
 

Copyright © Studio Interier CZ, s.r.o.   |   Kontakty   |   Login   |   tvorba webových stránek & hosting by NOTIF s.r.o.